Bondora

Bondora on rahvusvahelise haardega inimeselt inimesele laenamist pakkuv ettevõte, mis pakub kvaliteetseid teenuseid nii laenajatele ja investoritele. Laenajatel on võimalik laenata teistelt Bondora kasutajatelt ehk investoritelt, kes omakorda teenivad laenatud summalt intressitulu. Bondora laene ei väljasta, vaid pakub administreerimisteenust, kontrollides laenajate tausta ning vahendades laenajate ja investorite vahelist maksete liikumist.

Bondora investeerimisteenust võivad kasutada kõik Euroopa Liidu liikmesriikide ja Šveitsi residendid juba alates 2012. aastast. Kõik laenusaajad läbivad range taustakontrolli, mille käigus analüüsitakse nende tagasimakse võimekust ja arvestades erinevaid muutujaid ning kontrollitud andmeid antakse igale laenajale krediidiskoor.

Olles algselt peamiselt Eesti turule suunatud kasutas tänaseks Bondora nime kandev ettevõte esialgu nime isePankur. Kiire kasvu tõttu võeti aga 2014. aastal kasutusele rahvusvaheliselt sobivam kaubamärk Bondora, mis on tuletatud kahest ingliskeelsest sõnast: "bond" (liitma, ühendama, aga ka finantsinstrument ehk võlakiri) ja "ora" (valgus, kuld, raha).

Bondora kaudu laenamise üldised tingimused:

TingimusedSpetsifikatsioon
Laenusumma500 € - 10 000 €
IntressAlates  13,34%
Laenuperiood3 kuud - 5 aastat
Vanusepiirang21 aastat
Lepingutasu5,95% laenusummast
Kontoväljavõte vajalikJah
Maksehäiretega laenEi
Smart-ID / Mobiil-IDJah
Väljamakse1-3 tööpäeva

Bondora AS teenuse plussid ja miinused

Vaatame täpsemalt, mis on Bondora AS poolt pakutava teenuse suurimad plussid ja miinused:

Plussid

 • Lihtsamad tingimused kui pankadel
 • Kiirem laenu saamise protsess
 • Intressimäärad soodsamad kui kiirlaenu pakkujatel
 • Pole varjatud lepingutasusid
 • Krediidiajaloo baasil tehakse parim võimalik pakkumine
 • Soovitav kasutada kiirlaenude refinantseerimiseks

Miinused

 • Laenu pangakontole laekumine võtab kuni 1-3 päeva
 • Laenu saab alates 21-eluaastast

Tallinna Hoiu-laenuühistu`i kontaktandmed:

 • Ettevõtte nimi: Bondora AS
 • Veebileht: https://www.bondora.ee
 • Telefon: -
 • E-posti aadress: klienditugi@bondora.com
 • Aadress: A. H. Tammsaare tee 47, Tallinn 11316
 • Saadaval laenud: Väikelaenud, tarbimislaen, autolaen, remondilaen, reisilaen, ärilaen, kiirlaen, SMS-laen

Bondora kiire veebirakenduse kaudu laenutaotluse täitmine võtab vaid 5–10 minutit ja juba saad esmase laenupakkumise 1 minuti jooksul kätte. Bondora kliendid saavad 24/7 kiirlaenupakkumisi ja taotleda saab seda isegi oma nutitelefonist. Kiirus pole midagi ilma turvalise platvormita. Bondoraga saab aga olla kindel, et kogu pakutavat teavet käsitletakse kiiresti ja turvaliselt.

Kõiki taotlusi vaatavad läbi Bondora koolitatud laenuanalüütikud ja kolmandatele isikutele ei jagata teavet. Bondora annab endast parima, et kõik taotlused paari tunni jooksul üle vaadata.

Laenutaotlusi vaadatakse läbi 7 päeva nädalas, nädalavahetused ja riigipühad pole erandid. Bondora laenud on alati sinu jaoks olemas!

Bondora tegevusest

Bondora on mõeldud kõigile, kes vajavad laenu, olenemata sellest, kus nad elavad. Ettevõte aitab inimesi olles õiglasem ja usaldusväärsem kui ükski teine panga- või kiirlaenu pakkuja lahendus. Laenu saamiseks oma kodust väljuma ei pea, sest kogu protsess toimub läbi veebilehe.

Bondora pakub teenust nimega B Secure, mis võimaldab sul laenugraafikus muudatusi teha. Sinult ei küsita kunagi, milleks sul raha vaja on. Sinu vajadused on sinu otsustada ja sellesse ei sekkuta.

Bondora kaudu on ühe taotluse raames võimalik saada mitu laenupakkumist ja laenuvõtjad saavad valida endale sobiva versiooni.

Bondora

Tingimused millele bondora.ee lehelt laenu taotleja peab vastama

Bondora AS veebilehelt väikelaenu saamiseks peab laenaja vastama järgmistele tingimustele:

 • Laenusaaja peab olema vähemalt 21-aastane;
 • Isikliku pangakonto olemasolu;
 • Regulaarse ja püsiva sissetuleku olemasolu;
 • Hasartmängusõltuvuse puudumine;
 • Maksehäirete puudumine.

Bondora ei paku kõigile klientidele ühte sobivat lahendust nagu mõned traditsioonilised pangad. Alates 2009. aastast on ettevõte võitnud palju auhindu innovatsiooni ja alternatiivse rahastamise eest. Hoolimata tunnustamisest jätkab ta oma klientidele parima teenuse pakkuvat täiustamist.

Ja parim on see, et Bondora intressimäärad on taskukohased. Isegi siis kui kõik laenupakkumised on isiklikud ja lähtuvad iga kliendi vajadustest ning nõudmistest.

Kelle jaoks on Bondora laen sobiv?

Bondora veebilehe kasutamine on mõistlik mõte siis, kui otsid soodsate tingimustega laenu, mis vastaks sinu enda krediiditaustale ja oleks aus ning läbipaistev. Kuna laenu saamine sõltub sellest, kas Bondora portaali investoritele sobivad pakutavad tingimused, võib laenu Bondora pangakontole saamisega minna veidi rohkem aega kui tavaliselt kiirlaenuga. Kindlasti on aga protsess palju kiirem kui pangast laenu taotlemine.

Bondora veebileht on hea valik neile, kes soovivad väikelaenuna keskmiselt suuremaid summasid, tehes seda aga ka soodsa intressiga. Teisalt sobib Bondora veebilehe kasutamine ka neile, kellel on investorina investeerimiseks olemas vaba raha ja kes soovivad selle raha pealt teenida korralikku tulu aidates laenu vajavaid eraisikuid.

Bondora veebilehelt laenu saamiseks pead esitama taotluse nagu iga teise laene väljastava ettevõtte puhul. Samas ei uurita sinult seda, milleks täpselt sa raha vajad. See on ja jääb sinu enda otsuseks ning oluline on vaid see, milline on sinu suutlikkus laenu tagasi maksta.

Kuidas Bondorast laenu taotleda?

Esmalt registreeru Bondora kasutajaks ja seejärel täida laenutaotlus. Esita oma andmed personaalse laenupakkumise saamiseks. Tasuta laenutaotluse esitamine Bondora veebilehel on väga lihtne ja toimub täielikult interneti teel. Aega võtab see kõigest 5 minutit.

Võta enda jaoks sobiv laenupakkumine valides enda võimalustele ja vajadustele vastav laenusumma ning sobiv tagasimakse periood. Bondora laenupakkumised on personaalsed ja alati mõistliku intressiga.

Viimase sammuna tuvasta ennast ja allkirjasta leping. Ühekordne isikusamasuse tuvastamine on vajalik Bondorast esimese laenu saamisel. Raha kantakse sinu pangakontole üle automaatselt pärast laenulepingu allkirjastamist, kuid sõltuvalt pangakontode erinevas pangas asumisest võib see sinu pangakontole laekuda mõningase viivitusega.

Pärast laenutaotluse esitamist saad esmase laenupakkumise 1 minuti jooksul. Kõik pakkumised põhinevad sinu krediiditaustal ja võimaldavad paindlikult valida sobiva kuumakse, mis vastab sinu vajadustele.

Sobiva laenupakkumise ja kuumakse vastuvõtmiseks on sul aega 72 tundi. Pärast selle aja möödumist tühistatakse taotlus automaatselt ja sul ei ole mingeid täiendavaid kohustusi Bondoralt laenu võtta.

Pärast lõplike laenutingimustega nõustumist kantakse aga laenuraha automaatselt sinu kinnitatud pangakontole. Sõltuvalt pangast võtab ülekanne tavaliselt 1-3 tööpäeva. Kui sinu plaanid muutuvad, saad laenu alati ilma lisakuludeta tagasi maksta.

Kokkuvõte

Bondora veebilehe teenus on tuntud kahe erineva funktsiooni poolest. Veebilehelt saab laenata raha ning samas ka oma vabu vahendeid investeerida, teenides sellelt intressitulu. Kui oled esmalt huvitatud aga raha laenamisest, siis on Bondora tingimused selleks üsna mõistlikud.

Bondorast saab laenu 500 kuni 10 000 eurot, tähtajaga 3 kuuks kuni 5 aastaks. Laenu intressimäär sõltub sinu krediidiskoorist. Seega, mida kõrgem krediidiskoor, seda madalama intressiga laenu on sul võimalik saada. Võetud laenule lisandub lepingutasu 5,95% laenusummast ning arvestada tuleb ka laenu haldustasuga, mis on 4% aastas. Laenu võid seevastu ennetähtaegselt tagastada ilma lisatasudeta.

Bondora näol on tegemist on tänapäevase laenuteenusega, mis mõistab kuivõrd kiire on inimeste elutempo ning et kellelgi pole aega minna isikutuvastust tegema. Bondora funktsioonid kaotavad selle vajaduse, sest kõik toimub läbi veebilehe, alates laenutaotluse tegemisest kuni väljamaksete ja tagastamiseni. Bondorast saad seega laenu oma kodust isegi välja minemata!