Coop Pank

Coop Pank on eestimaine ning usaldusväärne pank, mis kuulub läbi tarbijate ühistu Eesti inimestele. Coop Panga kliendid on peamiselt eraisikud ja väikese või keskmise suurusega Eesti ettevõtted. Peamiselt pakutakse teenustena tooteid igapäevapanganduse ja finantseerimise valdkondades. 

Eraklientidele Coop Panga poolt pakutavate laenude nimekiri on pikk: võimalus on saada väikelaenu, reisilaenu, kodulaenu, refinantseerimist, autolaenu, remondilaenu, laenu kinnisvara tagatisel, liisingut ja ka järelmaksu. Lisaks internetipangale on Coop Pangal olemas eraldi pangakontorid ja kauplused, mis pakuvad klientidele lihtsamaid teenuseid ning on oma teenusega tulnud inimestele lähemale.

Peamiselt keskendub Coop Pank siiski väikelaenude andmisele ja nende laenude järgi on üle Eesti ka suur nõudlus.

TingimusedSpetsifikatsioon
Laenusumma300 € - 15 000 €
Intress8,9-25,05%
Laenuperiood6 kuud - 72 kuud
Vanusepiirang21 aastat
Lepingutasu2% laenusummalt, min. 35 eurot
Kontoväljavõte vajalikJah
Maksehäiretega laenEi
Smart-ID / Mobiil-IDJah
VäljamakseSamal päeval

Coop Pank teenuste plussid ja miinused

Uurime lähemalt, mis on Coop Pank väikelaenu suurimad plussid ja miinused:

Plussid

 • Coop Pank väikelaenud on ilma tagatiseta
 • Kehtib fikseeritud aastane intress alates 8,9% tasumata laenujäägilt
 • Laenusumma on kuni 15 000 eurot, minimaalne väikelaen on 300 eurot
 • Laenuperiood alates 6 kuud kuni 6 aastat
 • Vastus taotlusele antakse ühe päevaga

Miinused

 • Lepingutasu 2% ja lepinguhaldustasu 1,5 eurot kuus

Coop Pank`i kontaktandmed:

 • Ettevõtte nimi: Coop Pank AS
 • Veebileht: https://www.cooppank.ee/
 • Telefon: 669 0966
 • E-posti aadress: klienditugi@cooppank.ee
 • Aadress: Narva mnt 4, 15014 Tallinn
 • Saadaval laenud: Väikelaenud, Kinnisvaralaenud, Autolaen, Remondilaen, Reisilaen, Kodulaen, Liising
Coop Pank`i teenused sarnanevad rohkem klassikalistele pangateenustele. Samas tullakse klientidele vastu oma paindlikkusega. Seetõttu on keskmine laenuintress väikelaenudele eraklientide puhul küll veidi kõrgem kui suurtel kommertspankadel, kuid samas märkimisväärselt madalam kui vaid internetis tagatiseta väikelaenusid pakkuvatel ettevõtetel. Lepingutasu on küll märkimisväärne aga soodsam intress katab selle ühekordse teenustasu kiiresti.

Ettevõttest Coop Pank

Coop Pank on välja kasvanud 1992. aastast kuni 2017. aastani Eestis tegutsenud Eesti Krediidipangast. Peale Krediidipanga tegevuse lõppu ostis Inbank AS 25% ja Coop Eesti 59,7% Eesti Krediidipanga aktsiatest ning panga nimeks sai ametlikult Coop Pank. Viimastel aastatel on Coop Pank olnud kiiresti kasvav pank. Panga aktsiad on noteeritud Tallinna börsil ning ta kuulub läbi osaluse tuhandetele eestimaalastele.

Coop Pank`i sooviks on anda hoogu juurde Eesti ettevõtetele ning aidata inimestel viia ellu oma unistus. Unistused sünnivad aga igas Eestimaa nurgas, nii maal kui ka linnas, mistõttu on Coop Pank mõistlike laenutingimustega ja soovib oma klientidele ise lähemale minna. Just seetõttu on Coop Pank teenuseid võimalus kasutada ka Coop kauplustes (kokku 330 üle Eesti).

Pank on oma klientide jaoks loomulikult olemas ka interneti- ja mobiilipangas ning pangakontorites.

Coop Pank

Tingimused millele Coop Pank`i laenuklient peab vastama

Coop Pank väikelaenu saamiseks peab laenutaotleja vastama järgmistele tingimustele:

 • Olema vähemalt 21-aastane Eesti kodanik
 • Laenuperioodi lõppemise hetkel ei või vanus ületada 75 eluaastat. See tähendab, et näiteks 70-aastane klient ei saa laenu võtta 6 aastaks
 • Igakuine sissetulek alates 280 eurost
 • Laenu andmise eelduseks on eelnev korrektne maksekäitumine
 • Maksimaalne laenusumma sõltub kliendi sissetulekust ja varasematest kohustustest

Vajadusel võib Coop Pank paluda neile edastada ka pangakonto väljavõtte. Aktsepteeritakse ainult digitaalselt allkirjastatud viimase 6 kuu kontoväljavõtet, mis sisaldab infot kõikide kliendi sissetulekute ja väljaminekute kohta. Selle saab alla laadida oma kodupanga internetipangast ning seejärel digitaalselt allkirjastatuna esitada Coop Pankile saates e-kirjaga aadressile finants@cooppank.ee.

Arvelduskrediiti on Coop Pankist võimalik taotleda 300 – 3500 euro ulatuses, maksimaalselt 2-aastase tagasimakse tähtajaga. Arvelduskrediidi intressimäär on 18% aastas, mis on üsna sarnane tavaliste arvelduskrediidi intressidega teistes kommertspankades.

Kelle jaoks on Coop Pank väikelaen sobiv?

Coop Pank on midagi klassikalise kommertspanga ja kiirlaenupakkuja vahepealset. Ühelt poolt on väikelaenu tingimused võrreldes kiirlaenudega märksa soodsamad, teiselt poolt on laenutingimused võrreldes suuremate kommertspankadega veidikese vähem soodsad. 

Coop Pank on üks nendest pankadest, kes on viimastel aastatel oma klientidele lähemale liikunud. Samal ajal kui suured kommertspangad tõmbavad oma teenuseid kokku ja vähendavad pangakontorite arvu on Coop Pank vastupidi laiendanud oma tegevust üle kogu Eesti ja üritab jõuda iga inimeseni. See teeb neist ühe inimestele kõige kodusema teenusepakkuja.

Coop Pank väikelaenu ja teenuseid üleüldse peaksid kasutama inimesed, kes soovivad osa saada klassikalistest pangateenustest nagu pangakonto olemasolu, ülekannete tegemine ja vastuvõtmine, kuid samal ajal vabaneda ka suurtest piirangutest ja nõudmistest, mis tihti kaasnevad väikelaenude võtmisega.

Kindlasti tuleb ära märkida, et Coop Pank laenu võib tagastada ka enne lepingu lõpptähtaega ilma selle eest täiendavaid trahve maksmata. Vajadusel on võimalik küsida maksepuhkust, mille pikkus ja tingimused määratakse kliendi vajadusi ja võimalusi arvesse võttes. Seega paindlikkus, mis laenajate jaoks on väikelaenu puhul oluline on kindlasti Coop Pank`i puhul olemas.

Kuidas Coop Pank`ist laenu taotleda?

Laenutaotluse saab Coop Pank laenude puhul esitada internetis või Coop Panga kontorites üle Eesti. Lepingu võid digitaalselt allkirjastada kodust lahkumata oma ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-IDga. 

Laenusumma väljamaksmiseks võib olla vajalik läbida siiski isikusamasuse tuvastamine nagu kõigi teiste väikelaenude puhul. Õnneks saab seda teha mugavalt arvuti või mobiiltelefoni vahendusel oma kodus või soovi korral ka Coop Panga kontoris või Coopi kaupluses. Isikutuvastuseks on vajalik esitada isikut tõendav dokument milleks on kehtiv ID-kaart, pass või juhiluba.

Peale seda kui laenutaotlus on üle vaadatud ja  heaks kiidetud kantakse raha laenaja kontole hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast lepingu sõlmimist ja isikusamasuse tuvastamist. Raha laekub kliendi kontole sõltuvalt pangast kas juba samal või äärmisel juhul järgneval tööpäeval pärast Coop Pank poolt ülekande tegemist.

Kokkuvõte

Coop Pank on üldse üks väheseid Eesti kapitalil tegutsevaid pankasid, mis on noteeritud Tallinna börsil ja mille omanikud on otseselt paljud eestimaalased.

Klassikalised pangateenuseid pakkuva ettevõttena on Coop Pank ka väikelaenu puhul võimeline klientidele pakkuma soodsamaid laenutingimusi. Olles ühendanud oma teenuse Coop kauplustega saab enamuse lihtsamaid pangatoiminguid ära teha Coop kauplustes. Samal ajal kehtib Coop Panga pangakaart kliendikaardina kõigis Coopi kaupluses üle Eesti. Lisaks saad sellega ka Coop kauplustes erinevaid boonuseid ja sooduspakkumisi. 

Kokkuvõtlikult võib öelda, et Coop Pank on nii oma laenude pakkumises kui ka tegevuses üldiselt silmas pidanud lihtsa Eesti inimese vajadusi. Väikelaenude intressid on viidud mõistlikule tasemele ja inimestele on oma tegevusega lähemalt tuldud. Coop kauplused on olemas üle kogu Eesti ja koos pangakontoritega on erinevaid punkte, kus panga klient saab oma pangaasju ajada üle 330.

Loomulikult on kvaliteetne ka Coop Panki iseteeninduse keskkond internetis, seega väikelaenu võtmine Coop Pangast on võimalik ka ilma kodust lahkumata.