Ferratum

Ferratum on Eesti esimene kiirlaenu toodete pakkuja. Algselt pakuti ka SMS-laenusid, hiljem nimetati teenused ümber kiirlaenudeks. Tänaseks on sellest järele jäänud laenulimiidi teenuse pakkumine, mida tehakse Ferratumi veebilehe iseteeninduse kaudu.

Ferratum on rahvusvaheline ettevõte, mis tegutseb kokku 25 erinevas riigis. See annab neile kiirlaenude valdkonnas märkimisväärse kogemuse ning klientidele kindluse, et tegemist on usaldusväärse ettevõttega.

Ferratumi teenus sobib eelkõige neile, kes soovivad kasutada esimest korda nende teenust. Esmakordsel kasutamisel on Ferratumilt laenamine ainult 1 euro suuruse tasu eest. Tegemist on ühe soodsaima pakkumisega Eesti kiirlaenude turul.

TingimusedSpetsifikatsioon
Laenusumma30 € - 5000 €
Intress4-49%
Laenuperiood3 kuud - 99 kuud
Vanusepiirang18 aastat
Lepingutasupuudub
Kontoväljavõte vajalikJah
Maksehäiretega laenEi
Smart-ID / Mobiil-IDJah
VäljamakseAlates 1-2 minutist

Ferratumi plussid ja miinused

Vaatame lähemalt, mis on laenuandja Ferratum suurimad plussid ja miinused:

Plussid

 • Uutele klientidele annab Ferratum laenu vaid 1 euro suuruse teenustasuga
 • Ferratumi laenulimiiti saab kasutada just selles ulatuses nagu vaja ja igal ajal
 • Isikusamasuse tuvastamiseks ei pea minema postkontorisse vaid seda saab teha internetis
 • Minimaalne laenu osamakse on 10 eurot ja perioodi saab ise valida
 • Vastus taotlusele mõne minuti jooksul

Miinused

 • Suhteliselt kõrge intress isegi kiirlaenude kontekstis

Coop Pank`i kontaktandmed:

 • Ettevõtte nimi: Ferratum Bank p.l.c
 • Veebileht:  https://www.ferratum.ee/
 • Telefon: 6 652 420
 • E-posti aadress: ferratum@ferratumbank.ee
 • Aadress: ST Business Centre 120, The Strand, Gzira, GZR 1027, Malta
 • Saadaval laenud: Kiirlaen, Laenulimiit, Tarbimislaen, Väikelaenud, Tagatiseta laen, SMS Laen
Ferratumi kasutatud laenulimiidile on kehtestatud üsna krõbe intress, kuid samas on see piisavalt paindlik ja võimaldab laenu kasutada täpselt sellises summas nagu parasjagu on vaja. Kindlasti on Ferratumi üheks suurimaks plussiks aga kiire tegutsemine. Seda nii laenulimiidi taotluste menetlemisel kui ka laenude väljamaksmisel.

Ettevõttest Ferratum

Ferratum on esimene kiirlaenu tüüpi laenude pakkuja Eestis, olles ühtlasi üks esimestest ettevõtetest, kes hakkas Eestis väljastama ka sms-laene. Algust tehti sellega juba 2006. aastal. Ferratum Grupp pakub oma teenuseid kokku 25 riigis ja kliente on neil kaugelt üle 2 miljoni.

Alates 2012. aastast sai tütarettevõte Ferratum Bank p.l.c pangalitsentsi ja Eestis on klientidel võimalus kasutada kõiki Ferratum Bank p.l.c  tooteid ning teenuseid.

Oma tegevuse jooksul on Ferratum pakkunud erinevate tingimustega nö kiirlaenu teenuseid. Heal lapsel on mitu nime ja seetõttu ongi oma olemuselt üsna sarnaseks jäänud toodet aja jooksul nimetatud nii SMS-laenuks, kiirlaenuks kui tänasel päeval ka lihtsalt laenulimiidiks. Sisuliselt pakubki Ferratum täna oma klientidele laenulimiiti ehk krediidikontot, mille piires saab vabalt laenu juurde võtta.

Ferratum keskendub oma tegevuses orgaanilisele kasvule, laienedes pidevalt geograafiliselt ja arendades täiendavalt oma tooteportfelli. Ettevõtte visioon on saada üheks maailma juhtivaks mobiilipangaks tuginedes oma põhiväärtustele milleks on ausus ja usaldus. Ferratumi missiooniks on pakkuda tarbijatele paindlikku laenu ja kõige selle juures parimat klienditeenindust. Ausus ja usaldus on firma põhiväärtused ning Ferratumile on oluline professionaalsus, eetilisus ja läbipaistvus kõigis riikides, kus ettevõte tegutseb ja kõikide klientidega, kellega ettevõte suhtleb.

Ferratumi laenulimiit on firma põhiline laenuteenus ning selle abil võib laenata kuni 5000 eurot.

Ferratum

Tingimused millele Ferratum lehelt laenaja peab vastama

Ferratumist laenu saamiseks peab laenutaotleja vastama järgmistele tingimustele:

 • Klient peab olema vähemalt 19-aastane;
 • Vanuse ülempiir on 70 eluaastat;
 • Vajalik on pangakonto olemasolu, sest kellegi teise pangakontole laenu ei väljastata ja sularahas laenu välja ei maksta;
 • Laenutaotleja peab omama püsivat sissetulekut (palk või pension);
 • Laenu saavad ainult Eesti alalised elanikud või elamisloaga isikud;
 • Laenu saamise eelduseks on kliendi maksehäirete puudumine.

Üldiselt on Ferratumi tingimused üsna sarnased kõigi teiste Eesti turul sarnaseid tooteid pakkuvate ettevõtetega. Üheks eripäraks on aga see, et Ferratum nõuab, et inimene elaks reaalselt oma registreeritud sissekirjutusega elukohas. Enamus klientide jaoks ei ole see eriline probleem, kuid näiteks üliõpilaste puhul, kes on ametlikult sisse kirjutatud vanemate juures, aga elavad näiteks ühiselamus, võib laenu saamine Ferratumist olla raskendatud.

Kelle jaoks on Ferratum sobiv?

Ferratum on parim valik nendele kes pole varem Ferratumist laenu võtnud. Põhjuseks on see, et uue kliendina tuleb maksta vaid 1 euro suurust esimese laenu teenustasu. See ongi kõik, sest intressi tasuda ei tule. Seega saavad uued kliendid Ferratumist 30 päevaks laenu täiesti intressivabalt!

Ferratum on minevikus küll pakkunud kiirlaenu, kuid tänaseks on nad selle toote pakkumise ametlikult lõpetanud ja oma teenuse ümber nimetanud laenulimiidiks. Seega on Ferratum suurepärane valik neile, kes soovivad paindlikkust laenamise juures. Laenulimiit lubab eraldatud limiidi piires raha kasutada just nii palju kui parasjagu on vajalik.

Laenulimiidi näol on tegemist kliendi personaalse krediidilimiidiga, mille suurus sõltub taotlemise hetkel sinu rahalisest seisust. Kui teed Ferratumis oma esimese taotluse antakse sulle personaalne laenulimiit vastavalt sellele, kui palju on Ferratumi arvates mõistlik. Hilisemalt ei pea sa enam tüütut protsessi uuesti läbima ja raha kantakse limiidi piires sinu kontole peaaegu koheselt.

Kui tasud osa kasutatud laenulimiidist, saad seda summat alati uuesti kasutada. Pea meeles, et sinu laenulimiit on saadaval selle summa ulatuses, mis on parasjagu sellest kasutamata. Ferratum nimetab ise oma laenulimiiti justkui virtuaalseks krediitkaardiks. Seega kõik, kes soovivad oma taskus omada virtuaalset krediitkaarti, mille puhul raha laekub pangakontole mõne minutiga, peaksid omama kontot Ferratumis.

Kuidas Ferratumist laenu taotleda?

Laenulimiidi taotlemine toimub Ferratumis lihtsa ja kiire interneti teel esitatava avalduse alusel läbi Ferratumi kodulehe. Laenutaotluse täitmine võtab sul aega maksimaalselt 5 minutit, misjärel tuleb sul üle kontrollida, kas kõik andmed on õiged ning oma taotlus kinnitada. Peale taotluse saatmist on sul lisaks vaja ennast ka identifitseerida. Seda on võimalik Ferratumis teha nii Smart ID, ID-kaardi kui ka Mobiil-ID abiga. 

Oma laenulimiidi piires saad igal ajal endale lisaraha taotleda. Selleks logi sisse oma Ferratumi iseteenindusse kasutades isikukoodi ja PIN-koodi. Iseteenindusest näed, kui palju on sul hetkel laenulimiiti kasutusel ja kui palju on vaba raha. Lisaks näed iseteenindusest, millal on arve maksmise tähtaeg ning saad vaadata ning vajadusel kontaktandmeid muuta.

Kokkuvõte

Ferratum Bank p.l.c on Malta päritolu ettevõte, kes tegutseb mitmes erinevas riigis ja on seega rahvusvahelise haardega krediidiandja. Tegemist on ühtlasi Euroopa suurima tarbijakrediiti pakkuva ettevõttega. Ferratumi põhiliseks finantsteenuseks on laenulimiidi pakkumine eraisikutele. Ühe laenulepinguga saab raha laenata mitmeid kordi, aga seda kindlaks määratud laenulimiidi piires. Ferratumit peetakse üldse arvamuse kohaselt kõige esimeseks kiirlaenude pakkujaks Eesti turul.

Ferratumi intressimäär on küll suhteliselt kõrge, kuid ettevõte kompenseerib seda oma teenuse paindlikkusega ning laenude väljastamise kiirusega. Reeglina on peale laenutaotluse esitamist raha kliendi kontol juba kõigest mõne minutiga.

Üheks Ferratumi eeliseks on ka see, et esmasel laenamisel on laenu võimalik 30 päevaks võtta vaid 1 euro suuruse tasu eest ning esmakordsetel laenajatel pole vaja isikusamasuse protsessi läbimiseks kodust lahkuda. Kogu protsessi saab teha internetis ja ID-kaardiga.

Kokkuvõtlikult võib veendumusega öelda, et Ferratumi teenus on midagi, mida iga krediitkaardi, krediidikonto või laenulimiidi teenuste kasutaja peaks proovima.