Inbank

Inbank on Eesti juurtega pank, mis tegutseb Eestis ja Eesti lähiriikides ning pakub tarbijalaene ja hoiuselepinguid. Inbank AS soovib digitaalsete lahenduste abil oma tooteid viia sinna, kus neid vajatakse. Ettevõttel on praegu umbes 690 000 aktiivset kliendilepingut neljas riigis.

Inbanki strateegia aluseks on laienemine uutele Euroopa turgudele oma hoiuste ja tarbija laenudega. Praegu tegutseb Inbank Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas ning aktsepteeritakse hoiuseid ka Saksamaalt, Austriast ja Hollandist.

Inbank on alguse saanud 2011. aastal asutatud fintech-ettevõttest Cofi, mis tõi turule uudse müügifinantseerimise lahenduse. Inbank nime all alustas ettevõte tegevust pärast pangalitsentsi saamist 2015. aastal. Ettevõtte võlakirjad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.

Inbank pakub pankade seas parima intressimääraga hoiuseid, eraisikute laene ja autolaenusid. Samuti teeb ettevõte koostööd kaupmeestega, pakkudes klientidele nii kauplustes kui ka e-poodides partnerite kaudu kiireid ja lihtsaid finantseerimise lahendusi.

Inbank kaudu laenamise üldised tingimused:

TingimusedSpetsifikatsioon
Laenusumma300 € - 25 000 €
IntressVäikelaen alates  8,9%
Laenuperiood6 kuud - 6 aastat
Vanusepiirang21 aastat
Lepingutasu2%, min 35€
Kontoväljavõte vajalikJah
Maksehäiretega laenEi
Smart-ID / Mobiil-IDJah
VäljamakseTööpäeva jooksul

Inbank AS teenuse plussid ja miinused

Vaatame täpsemalt, mis on Inbank AS poolt pakutava teenuse suurimad plussid ja miinused:

Plussid

 • Laenusumma on vahemikus 300 - 15 000 eurot
 • Väikelaenude puhul tähtaeg kuni 6 aastat
 • Väikelaenu intress alates 8,9% aastas
 • Laenulepingu sõlmimine kodust lahkumata
 • Laenude kasutamise otstarve ei ole piiratud

Miinused

 • Laenu pangakontole laekumine võtab kuni 24 tundi
 • Laenu saab alates 21-eluaastast

Inbank AS kontaktandmed:

 • Ettevõtte nimi: Inbank AS
 • Veebileht: https://www.inbank.ee
 • Telefon: +372 640 8080
 • E-posti aadress: info@inbank.ee
 • Aadress: Niine 11, 10414 Tallinn
 • Saadaval laenud: Väikelaen, remondilaen, autolaen ja autoliising

Inbank AS pakub väikelaenu vaid füüsilistele isikutele ja juriidilised isikud laenu ei saa. Inbank AS pangast väikelaenu saamiseks ei pea olema veel Inbank AS klient. Väikelaenu võtmiseks pole vaja seega oma kodupanka vahetada. Igakuiseid laenumakseid võid lihtsalt tasuda oma senise kodupanga arvelduskontolt.

Väikelaenu intressimäär jääb vahemikku 8,9% kuni 23,9% aastas arvestatuna laenujäägilt. Täpne intressimäär sõltub täpsemalt laenajale suunatud tingimustest, millega saab tutvuda pärast Inbank AS poolt laenuotsuse saamist. Intress on laenule fikseeritud ja ei ole seotud Euriboriga. Nii saad kindel olla oma maksete suuruses kuni lepingu lõpuni.

Inbank tegevusest

Inbanki kolmeks suurimaks väärtuseks on aktiivsus, nutikus ja avatus. Ettevõte on tegutsemisele suunatud ja otsib alati uusi võimalusi. Inbank ootab häid tulemusi, väärtustab visadust ja õpib tagasilöökidest.

Ettevõttes hinnatakse uudishimulikke ja uuenduslikke ideid, mis ei karda traditsioonilise lähenemise murdmist. Inbank hindab professionaalsust, tähelepanu detailidele ja praktilisi lahendusi. Pank on loonud spetsialistide meeskonna, kus iga liige on oluline. Palju julgustatakse arvamuste mitmekesisust, intellektuaalset argumenteerimist ja koostööd.

Inbank

Tingimused millele inbank.ee lehelt laenu taotleja peab vastama

Inbank AS-i väikelaenu saamiseks peab vastama järgmistele tingimustele:

 • Laenusaaja peab olema vähemalt 21-aastane;
 • Sissetulek vähemalt 280 eurot kuus;
 • Isikut tõendava dokumendi olemasolu;
 • Isikusamasuse tuvastamine;
 • Maksehäirete puudumine.

Isikut tõendavate dokumentidena aktsepteerib Inbank AS Eesti Vabariigi ID-kaarti, passi ja elamisloakaarti. Väikelaenu saab igal ajal osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagastada ja sellisel juhul ei tule tasuda laenu kasutamata jätmise aja eest intresse ega muid teenustasusid. 

Ennetähtaegse laenu tagastamise soovist tuleb Inbanki klienditeenindusele esitada kirjalik avaldus, märkides tagastatav summa ja tagastamise kuupäev. Seejärel edastatakse Inbanki poolt lõplik summa, mis tasuda on jäänud. 

Laenulepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu on:

 • 0.5% tagastatavalt summalt kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni vähem kui 1 aasta;
 • 1% tagastatavalt summalt kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni rohkem kui 1 aasta.

Inbank on klientidele alati heaks partneriks. Kui soovid laenu mõne teise toote vastu vahetada või kui sul tekib raskusi kohustuste täitmisel, siis võta Inbankiga ühendust. Nii on võimalik vältida täiendavaid kulusid ning hiljem ka kohtuvaidlusi.

Kelle jaoks on Inbank laen sobiv?

Inbank AS laen sobib eraisikutele, kes on valmis leppima veidi aeglasema laenutaotluse protsessiga selleks, et laenutingimused oleksid märkimisväärselt paremad kui tüüpiliste kiirlaenude puhul. 

Inbank AS lehelt laenu taotlemine võib kuni rahasumma pangakontole laekumiseni võtta 24 tundi, mis võib tunduda arvestades paljude teiste kiirlaenu pakkujate mõne minutilisi ooteaegu igavikuna. Samas on Inbank AS laenu intress alates 8,9% aastast olles üks turu soodsamaid.

Lisaks pakub Inbank võimalust panna oma hoius kasvama! Inbank AS kaudu raha hoiustamine on turvaline, sest sinu säästud on kaitstud Tagatisfondi poolt.

Vajadusel on sul Inbank AS laenu puhul võimalik taotleda maksepuhkust. Selleks pead esitama avalduse aadressile info@inbank.ee. Maksepuhkuse ühekordseks pikkuseks on 3 kuud. Kui soovid aga maksepuhkuse võimalust kasutada teist korda, peavad viimase kolme kuu laenu- ning intressimaksed olema korralikult tasutud. 

Maksepuhkust on väikelaenu lepingu kehtivuse ajal võimalik võtta kuni 2 korda ning kokku kuni 6 kuuks kogu laenuperioodi jooksul. Maksepuhkuse täpse pikkuse ja tingimused määrab Inbank kliendi vajadusi ja rahalisi võimalusi arvesse võttes.

Kuidas Inbank laenu taotleda?

Esmalt täida Inbank AS veebilehel laenutaotlus. Leia laenu kalkulaatori abil endale kõige sobivam kuumakse ja täida laenutaotlus. Esialgse vastuse saad kohe ja see ei kohusta veel lepingut sõlmima.

Laenulepingu saad allkirjastada oma ID-kaardi või mobiil-ID abil. Lisaks on lepingut võimalik sõlmida ka mõnes Inbank AS kontoris. Lepingu jõustumiseks tuvasta isikusamasus. Seda võid teha kas arvuti kas veebikaamera abil või Omniva ja Inbanki kontorites. Eelnevate etappide läbimisel kantakse raha sinu kontole. Inbank AS kannab laenusumma pärast lepingu sõlmimist sinu pangakontole ühe tööpäeva jooksul.

Inbank AS laenude puhul pole enamasti konto väljavõtte esitamine laenuotsuse tegemiseks vajalik. Siiski mõningatel juhtudel palub pank esitada viimase 6 kuu konto väljavõtte. Konto väljavõte võib olla laenu taotlemisel vajalik siis, kui pensionifondi laekumistest pole piisav ülevaade saadaval. Seega olukorras, kus pensionifondi laekumised on kas ebaregulaarsed või liiga väikesed, et panga nõudeid täita, kuid klient on veendunud, et suudab laenu siiski teenindada.

Lisaks loomulikult ka siis kui soovid laenata suuremat summat kui pensionifondi laekumistel põhinev sissetuleku suurus võimaldaks aga sul on olemas täiendavaid sissetulekuid, mille pealt sotsiaalmaksu ei tasuta.

Kokkuvõte

Inbank AS on Eesti kõige uuem pank. Noorusele vaatamata on tegemist professionaalse pangaga, mis on üks kõige uuenduslikumaid panku. Panga meeskonna pikaajaline kogemus panganduses annab tugeva aluse.

Inbank pakub kõike, mida kliendid klassikalisest pangateenusest ootavad. Inbanki hoiused on garanteeritud kuni summani 100 000 eurot läbi Tagatisfondi. Tähtajalise hoiuse korral on võimalik suurim intressimäär 2% aastas.